Spalio 3–9 dienomis progimnazijos mokytojų ir mokinių komanda dalyvavo programos „Erasmus+“ 2 projekto „Generation C: A JOURNEY INTO THE PAST!” partnerių susitikime Turkijoje. Ankaros mokyklos KADRI SUYABAKAN ILKOKULU kvietimu į pirmąjį projekto dalyvių susitikimą taip pat atvyko atstovai iš Kroatijos, Ispanijos, Slovakijos mokyklų.

Susitikimo metu daug dėmesio skirta aktyviai mokinių veiklai. Iš skirtingų valstybių atvykę vaikai noriai dalyvavo sportinėse rungtyse, žaidė Turkijos šalies sportinius žaidimus. Taip pat mokiniai dalyvavo anglų kalbos pamokose, su bendraamžiams kalbėjosi apie savo šalies kultūrą, papročius, švietimo sistemą, prasmingus laisvalaikio leidimo būdus. Išvykoje vaikai ne tik įgijo naujų draugų, bet ir pabuvojo garsiose Turkijos vietose. Projekto dalyviai lankėsi šalies sostinės Ankaros muziejuose, nacionalinėje bibliotekoje, akvariume „Aqua Vega“, pamatė įspūdingą požeminį miestą Kapadokiją, Druskos ežerą.

Išvyka suteikė galimybę daugiau sužinoti apie projekte dalyvaujančių šalių kultūrą, plėsti anglų kalbos žinias, lavinti sveikos gyvensenos įgūdžius. Mokinius lydėję mokytojai įsitikinę – net ir nedideli pokyčiai fizinės ir emocinės gerovės link stiprina vaikų pasitikėjimą savimi, motyvuoja visapusiškai tobulėti.

Progimnazijos bendruomenė džiaugiasi dalyvaujanti „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo mokyklų mainų partnerystės projekte (KA229*) „Generation C: A JOURNEY INTO THE PAST!”, kuris įgyvendinamas remiantis Švietimo mainų paramos fondo 2020 „ERASMUS+“ dotacijos sutartimi Nr.2020-1-TR01-KA229-092682-2.