Birželio 5–11 dienomis progimnazijos mokytojų ir mokinių komanda dalyvavo programos „Erasmus+“ 2 projekto „Generation C: A JOURNEY INTO THE PAST!” partnerių susitikime Slovakijoje. Privačios pagrindinės mokyklos  UNES kvietimu į Nitros miestą Vakarų Slovakijoje atvyko atstovai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Kroatijos, Ispanijos, Turkijos mokyklų.
„Erasmus+“ projekte dalyvaujančių mokyklų mokiniai kelionės metu aplankė abipus Dunojaus įsikūrusią Slovakijos sostinę Bratislavą. Mokiniai ir mokytojai grožėjosi miesto pilimi,  iš  kurios atsiveria nuostabūs vaizdai, tolumoje matyti Vengrija ir Austrija, pasivaikščiojo senamiesčiu. Įspūdį mokiniams paliko tiltas per Dunojų – ant šio tilto įrengta įdomi, ateivių erdvėlaivį primenanti  apžvalgos aikštelė. Iš jos laikytojai gali gėrėtis kvapą gniaužiančiu Dunojaus ir Bratislavos miesto reginiu.
Juozo Paukštelio progimnazijos atstovai džiaugiasi, kad įgyvendinant „Erasmus+“ projektą kelionės po svečias šalis plečia mokinių akiratį, suteikia galimybę tobulinti anglų kalbos žinias, užmegzti naujų pažinčių su bendraamžiais. Be to, projekto partnerių susitikimuose mokiniai laisvalaikį leidžia aktyviai – daug keliauja, sportuoja. Pavyzdžiui, viešėdami Slovakijoje vaikai išbandė jiems naujas sporto šakas – jogą, golfą, olandišką krepšinį.
Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijoje įgyvendinamas „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo mokyklų mainų partnerystės projektas „Generation C: A JOURNEY INTO THE PAST!” yra finansuojamas Švietimo mainų paramos fondo.